zespół weselny lubelskie

Przyjęcie weselne

Przedstawiony przebieg przyjęcia ma charakter poglądowy. Wynika z naszych wieloletnich obserwacji, rozmów z nowożeńcami i różnych obyczajów. Każdy punkt możemy zmienić, pominąć lub dodać inny.

wesele - przykładowy scenariusz

1. Błogosławieństwo w domu Pani Młodej

Na życzenie Państwa Młodych, zespół uczestniczy w tradycyjnym błogosławieństwie w domu Pani Młodej. Orkiestra wita marszem weselnym Pana Młodego oraz przybyłych wraz z Nim rodziców i gości. Podczas błogosławieństwa gramy pieśń kościelną "Serdeczna Matko". Następnie orkiestra żegna marszem weselnym Młodą Parę udającą się na ceremonię ślubu.

2. Powitanie Pary Młodej chlebem i solą

Zgodnie z tradycją Państwa Młodych witają rodzice, trzymając chleb i sól na przyozdobionej tacy. Niektóre restauracje i domy weselne oferują powitanie przez obsługę. Zespół muzyczny gra w tym czasie fanfary lub marsz weselny, a prowadzący wita Młodą Parę, rodziców, świadków, rodziców chrzestnych oraz wszystkich przybyłych gości.

3. Wspólny toast

Podczas wchodzenia na salę weselną wszyscy goście są częstowani lampką szampana i razem z zespołem śpiewają tradycyjne "sto lat" na cześć Państwa Młodych. Po spełnieniu toastu prowadzący prosi gości o zajęcie miejsc za stołami.

4. Obiad

Pierwszy poczęstunek w czasie, którego możliwe są dalsze toasty i krótkie przemówienia. W tym czasie również prowadzący składa życzenia Nowożeńcom w imieniu swoim i całego zespołu Fiorello ("Sto lat", "Gorzka wódka" itp.). W czasie posiłku odtwarzana jest muzyka w tle.

5. Pierwszy taniec

Zabawę na weselu rozpoczyna Para Młoda. Utwór na pierwszy taniec Młodzi ustalają z zespołem przed weselem. Zespół Fiorello jest w stanie przygotować specjalnie na tą okazję każdą piosenkę. Możliwe jest także odtworzenie oryginalnego utworu.

6. Bloki muzyczne

Po pierwszym tańcu do wspólnej zabawy zapraszamy już wszystkich gości. Bloki taneczne trwają ok. 45-50 min. przeplatane przerwami (ok. 10-15 min.) w czasie, których są podawane gorące posiłki z muzyką w tle. W międzyczasie organizujemy różnego rodzaju zabawy integracyjne dla gości np. "miesiące", "walc z figurami", "labado", "biesiada za stołami", "kaczuchy" itp.

7. Oczepiny

Zgodnie z tradycją o północy zaczynają się oczepiny. Proponowany przebieg samieszczony w osobnej zakładce.

8. Tort weselny

Najczęściej bezpośrednio po oczepinach, przy zgaszonym świetle wjeżdża płonący tort weselny w blasku świec i z odpowiednią oprawą muzyczną. Państwo Młodzi mają za zadanie wykrojenie pierwszej porcji i wzajemne „nakarmienie się” pierwszym kawałkiem tortu.

9. Podziękowanie dla Rodziców

Z naszego doświadczenia wynika, że ta miła uroczystość jest przeprowadzana ok. godziny drugiej, czyli po oczepinach. Zdarzało się jednak że podziękowanie organizowaliśmy o godz. 23.00. Młoda Para dziękuje za wszystko Rodzicom wręczając im kwiaty lub jakiś upominek. Wspólny toast i taniec Młodej Pary z rodzicami w otoczeniu wszystkich gości. Na tą okazję Młodzi Małżonkowie mogą wybrać dowolną piosenkę. My proponujemy piękny walc pod tytułem "Matko moja ja wiem".

10. Bloki muzyczne i zakończenie wesela

W dalszej części następują bloki taneczne przeplatane przerwami na posiłki. Wesele trwa do godz. 4.00 lub 5.00 w zależności od sytuacji na parkiecie i wcześniejszych ustaleń. Zawsze można przedłużyć imprezę za dodatkową opłatą ;-)